WEEX за губење на тежината - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт
WEEX за губење на тежината - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Weex , е дизајниран во губење на тежината апчиња на САД во врска со категоријата на блокатор калории произведени во форма на две-компонента biokokteyli. блокатори калориите се додатоци кои блок амилаза, на ензим кој се распаѓа полисахариди да олигосахариди. Едноставно кажано, тие го блокираат распаѓањето на сложени јагленохидрати за едноставна. Незавршениот процес на метаболизмот на јаглените хидрати не дозволува да се зголеми нивото на гликоза во крвта, што пак не дозволува да се форма на телесните масти. Но, ова не е единствениот ефект на biokokteyli Weex. За други својства на коктел за губење на тежината, да се

1 7 WEEX за губење на тежината  мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

прочита на. IDIVIDI:

Weex: историја

h2>

Развојот на коктелот беше ангажиран тим од научници од исхраната на Универзитетот во Масачусетс и диететика, на чело со професорот Фокс. Целта на студијата била формулата создавање на производот е во состојба брзо транспорт горење компоненти на масти во телото. Првиот прототипи беа готови сокови од масти горилници. Но, овој пристап не е донесен, бидејќи состојки на составот се губи своите својства по 2 Weex. излез беше мешање на компонентите непосредно пред употреба. Така бил создаден biokokteyli Weex врз основа на две компоненти:. Замрзнување исушени и течни

Клиничките студии – Weex

комисија од Универзитетот во Масачусетс пофали биорасположивост на коктел, но вистинскиот ефект на пријавата е докажано во клиничките испитувања во Стокхолм Институтот за исхрана.

Луѓето кои страдаат од дебелина од втор степен, беа поделени во две групи, од кои едната ја коктел Weex, а другата плацебо вода со боја и арома, но од оригиналните шишиња со логото. По 30 дена на опсервација во однос на губење на тежината во секоја група. Резултатите беа како што следи:

Групата која доби Weex Пол Возраст Губење тежина Мужской25-407-11 кгЖенский25-405-9 khrupa плацебо Пол Возраст Губење на тежината Мужской25-401-2 кгЖенский25-40 + 2-4 кг

Како што се гледа од маси, губење на тежината групата која доби коктел додаток во споредба со контролната група се разликува повеќе од шест пати! Покрај тоа, жените на плацебо групата доби до четири фунти месечно експеримент. Резултатите

>>>>  HeartTonus - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

од студијата јасно зборува за ефикасноста на блокатор калории Weex како средство за слабеење. Интересно, во преглед на коктел можете да најдете повеќе импресивни бројки, на пример, јас успеав да се изгуби десет (!) Фунти во една недела.

Својствата на коктел

IDIVIDI: Главната својства на коктел Weex се:

 1. Блокирање на калории. Неможноста да се асимилираат прости јаглехидрати, што доведува до намалување на нивото на шеќер во крвта. На масти депозити престанува да се акумулира.
 2. автономен оксидација на мастите. Коктел индуцира оксидативен стрес во липидниот депозити, што доведува до нивните дезинтеграција, како и во поткожното и висцерална форма.
 3. На излачувањето на отпадните материи. Компонентите на absorbirovannaya коктел и ги отстранат од телото.
 4. Нормализацијата

  20 4 WEEX за губење на тежината  мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

  на гастроинтестиналниот тракт. Абсорбента акција на biokokteyli наменета за чистење на гастроинтестиналниот тракт.

 5. превенција на болести на крвните садови и срцето. Нормализација на гликоза и намалување на телесните масти, намалување на холестеролот, заштита на кардиоваскуларниот систем против формирање на атеросклеротични плаки.

Weex не само што им помага на телесната тежина, но исто така и да се подобри функционирањето на скоро сите телесни системи. Сега ајде да зборуваме за она што се постигнува сличен ефект на составот

Ќе бидат заинтересирани да знаат. Сируп Mangosteen: егзотично овошје за губење на тежината

Состав Weex

IDIVIDI: Дополнувањето Weex се состои од четири елементи, од кои секоја има своја област на одговорност. Заедно тие имаат синергистичко дејство, во голема мера се зголеми влијанието на секоја компонента. На течен дел во шише е L-карнитин. Исушете делот кој е во капакот е мешавина на смрзнато-исушениот спирулина, гуараната и екстракт од зелен чај.
L-карнитин

основа на составот на коктел Weex е L-карнитин (ака levocarnitine) е долг – познати и добро докажани природни

масти режач. Л-карнитинот е еден од најважните фактори за метаболизмот, кои се директно вклучени во метаболизмот на мастите. Молекула на Л-карнитинот се вклучени во липолизата – распаѓањето на масти на масни киселини со формирањето на АТП. процесот резултати во масни наслаги на почнете да се топат како снег се топи во пролет.

>>>>  Pure Argan Oil - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

Екстракт од зелен чај

Повеќе студии потврдија ефектот на зелен чај во процесот на губење на тежината. Затоа истражувачите од Бирмингем откриле дека оксидацијата на масти е 17% побрзо со прием чај отколку со плацебо. Покрај тоа, беше откриено дека зелениот чај не само што го забрзува оксидацијата на липидите, но ја зголемува чувствителноста на инсулин, не дозволувајќи им на гликоза за да се акумулира во крвта.

Друга важна сопственост на екстракт од зелен чај имале понизок крвен притисок на позадината на намалување на холестеролот, го намалува ризикот од кардиоваскуларни болести.

Спирулината

алги, класифицирани како т.н. суперхрана – јастиви производи со висока содржина на хранливи материи. Спирулината содржи 60% комплетен протеин со сите есенцијални амино киселини. Квантитетот и квалитетот на протеини, алги е понапред од сите познати растителни извори на оваа хранлива состојка. Тоа е исто така се извор на цинк, магнезиум,

19 7 WEEX за губење на тежината  мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

селен, фосфор, магнезиум, манган, калиум, бакар, калциум, хром и железо во него повеќе од 30 (!) Пати од спанаќ. И алги е моќен природен цврста. На листата на други неверојатни својства на спирулина може да биде долг: заштита од радијација, рехабилитација по мозочен удар, лекувањето на дијабетес, amiotroficheskom склероза и висока температура. Но, во рамките на опишаните коктел Weex Ние сме заинтересирани за ефектот на спирулина на губење на тежината.

Ефектот на алги е тоа што hipertrofiada влезе во желудникот, го зафаќа поголемиот дел од него. Немањето на јагленохидратите во својот состав спирулината брзо ви дава чувство на исполнетост, без да даде калории. Губење на апетитот и брзо чувство на ситост не ви овозможи да прејадување во текот на коктел приемот

Ќе бидат заинтересирани да знаат. Зелено ласкател Пјер дуќан: слабеење од страна на француски рецепт

Гуарана екстракт

амазонски Гуарана е растение кое расте во Бразил и Парагвај. Висока содржина дозволено да стане гуаранин Гуарана еден од најефикасните стимуланси се користи во спортот исхрана. Врз основа на фабриката создаде огромен број на претходна обука комплекси и безалкохолни пијалаци. Но, како тоа им помага да се губат телесната тежина?

>>>>  FungaXT - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

Главната улога на Гуарана во процесот на губење на тежината е забрзување на метаболизмот. Поради содржината на флавоноиди може да се зголеми на ензимите на метаболизмот, со што се намалува времето на Кребсовиот циклус. Интензивна метаболизам не дозволува да се отцепи јаглехидрати во масти, конвертирање на енергија, ефикасно користење на која ќе им овозможи на гореспоменатите guaranine. Стимулација на ЦНС не ќе ви овозможи да седат мирни, зголемување на температурата на телото и предизвикува таа да се движи.

форма за Weex

Weex е во собата за поединечна подготовка на пијалокот. Форма на пуштање на коктел поврзани со фактот дека ефикасноста на растворени состојки се намалува во рок од два Weex. Затоа, пред да го користите напиток замрзнување исушени состојки (спирулина, гуарана, екстракт од зелен чај) в Л-карнитин течност во шишето. Визуелни мешање на процесот е прикажано во видеото:

Упатства за употреба Weex

 1. микс на прав од капи со течноста од шише до целосно распаѓање на прав и стекнување на густа зелена.
 2. Мерка користење Купот мерење 20 мл коктел.
 3. Земете секое утро на празен стомак.
 4. Пред употреба протресете го шишето.

Контраиндикации

Присуството на калории на блокатор Гуарана екстракт се наметнува на своите ограничувања употреба. Производот е контраиндицирана:

 • Луѓето кои страдаат од хипертензија;
 • пациенти со пептичен чир на желудникот;
 • Луѓето со срцеви заболувања.

се користи со претпазливост за време на бременост и доење.

Цената Weex

Во цената на едно шише Weex е …. Од овој додаток е нова и се уште не доби популарност во поранешниот Советски Сојуз, производителот е постојано се задоволни со промотивни попусти. На пример, во моментот да се купат Weex можно …. IDIVIDI: IDIVIDI: дистрибуција на стоки се одвива целосно на интернет според следната шема:

 1. Оставате вашиот телефонски број на веб-сајтот на производителот.
 2. Управителот ќе ве контактираме за вашиот персоналните курс и детали за ред.
 3. На парцела со текот на коктел доаѓа во најблиската пошта.
 4. Ти плаќаат за купување по приемот.
претходниот член,Hephaestus Gel – мислења, цена, коментари, официјалниот сајт
Следната статијаEroxel капсули за потенција – мислења, цена, коментари, официјалниот сајт
Pavlina Yanovna
Блогты өзі туралы жазғандай, салауатты өмір салты мен анасы туралы жас диетолог жас блог жүргізеді. Оның қызықты блогы мен кеңістігін құруға деген құштарлығы мен шығармашылық көзқарасы әсер етуі мүмкін. Дене мен жанға үлкен әсер етеді.Кәсіби және практик көзқарасы бойынша ол оқырмандарына ұсынатын түрлі шолулардың түрлерін жан-жақты және жеңіл сипаттайды. Салауатты өмір салтын ұстанатын және бейімділігі бар, оны әлемде өзін бақытты адам етіп көрсететін, өзінің ісінде өзін толықтай орындайтын шынайы энтузиаст. Ол өз денелері мен әл-ауқатына қамқорлық жасағысы келетін адамдардан тұратын сенімді оқырмандар тобын жинай алды - ақыр соңында, адам психосоматикалық бірлік және ол қызмет ететін барлық салалар болуы керек. реттелген. Ол мұны жақсы біледі және олардың білімдері басқаларға өте қол жетімді түрде бөліскісі келеді. Ең бастысы, өмір сүру тәсілі оны қуантып, мәселелерді өз қолына алып, өзі үшін жақсы нәрсе жасай алады.