Skip to content

Hephaestus Gel – мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Несоодветна големината на пенисот е причина за комплекси? Дополнувањето на Hephaestus Gel , ќе помогне да се зголеми пенисот без штети на здравјето и да се обезбеди доверба. Мал пенис мажите предизвикува многу непријатности, вклучувајќи:

 • недостатокот на побарувачка на жените;
 • неможноста целосно да ги задоволи партнерот;
 • непријатно чувство додека на плажа
 • воздржаност, ограничување
 • недостаток на доверба во сопствените способности;
 • проблеми во семејниот живот.

IDIVIDI:

Индикации за употреба Hephaestus Gel IDIVIDI:

гел се препорачува за луѓе кои:

p>

 • имаат психолошка траума за големината на пенисот;

 • имаат пенис со незавидна опции;
 • Не може да се заврши;
 • не се оргазам;
 • да имаат проблеми со потенцијата.

Што е додаток Hephaestus Gel и како таа работи?

Hephaestus Gel додаток е Спасител за мажи кои имаат мали или тенки пенисот. Гел интензивен ефект врз протокот на крв во пенисот, а со тоа се загрева. Алатката потоа го стимулира водат ткаенини од земјите, при што се зголемува во големина. Таа, исто така ја зголемува чувствителноста на главата, која има позитивен ефект на потенцијата, оргазам, либидото и траењето на сексот. Загрева и издолжена член е во состојба да вршат 100% од својата природна функција, им овозможува на луѓето да се верува во себе и да се чувствуваат својата сексуалност.

IDIVIDI:

Придобивките од додатокот Hephaestus Gel

гел им помогна на многу луѓе да не падне лице во нечистотија време на сексуален контакт. Карактеристики на оваа алатка се:

 • не се штетни за здравјето на луѓето;
 • не зависност;
 • зголемува големината на пенисот природно;
 • зголемува потенцијата;
 • подобрува самопочит;
 • зголемува чувствителноста на добиената сензации;
 • има природни состојки.

Сертификати за квалитет на додатокот Hephaestus Gel

Оваа алатка има висок квалитет патентиран формула на составот и се препорачува од страна на водечките уролозите на земјата. Од производителот дозвола, овластување за издавање и продажба на стока производи во УЕ. Во органите на GOST на

Федерацијата УЕ, алатка проверува за согласност со законските барања. Според резултатите од студиите тој беше дадена потврда на квалитетот на производите.

Дополнувањето Hephaestus Gel за пенисот проширување

Главната активна состојка на гел големината на зголемување на пенисот се:

 • verbena;
 • килибарна киселина.

Упатства за употреба

гел треба да се применува да се пре-изми член на движењето на масажа. Повторете ја постапката препорачува 2-3 пати на ден. Времетраењето на курсот за секој поединец машки -. Изведуваат за да се постигне саканиот резултат

Контраиндикации

Несакани ефекти на додаток Hephaestus Gel

Во согласност со упатствата за употреба несакани реакции од телото не треба да биде.

Децата

Деца и адолесценти на возраст под да ја користите оваа алатка за 18 години е строго забрането.

Услови и период на чување

додаток треба да се чуваат во место суво далеку од директна светлина на температура не повисока од 25 C. Чувајте го подалеку од дофат на деца. Рок на траење 24 месеци од датумот на производство. Тоа не е препорачливо да се користи алатката за цели различни од оние што се наменети. По истекот на рокот на траење на изјави на пакувањето, на додаток треба да биде отстранет.

Elchin, 35 години, Грозни

Каде да се купи додаток Hephaestus Gel за пенисот проширување?

гел може да се купат на интернет на веб-сајт кој е посветен на обезбедување на производи на оваа компанија. Цената на курирски услуги зависи од оддалеченоста на регионот од магацин добитник на испраќачот. На вкупните трошоци на редот ќе ги информира вработените на повик центар, кој ќе ве контактираме за да се разјаснат деталите ред. Претплата за испраќање на пратката не се наплаќа. Износ во

целост се плаќа во поштата или испорака на вработените курирска служба. Анонимност е загарантирана.

IDIVIDI:

>>>>  Lexopol капсули за потенција - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

Previous article

Normalit Activ од хипертензија - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

Next article

WEEX за губење на тежината - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт