GoSlim чај - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт
GoSlim чај - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Дури и во античка Европа луѓето се користи билни чаеви за медицински цели и како тоник. Има секогаш беше билкар собирање билки од различни заболувања.

билките не помине и сакаат да имаат тенок тело. Еден таков производ стана GoSlim, како начин да се ослободи од екстра фунти.

Билни чаеви биле успешно се користи од страна на нутриционистите во кршење на метаболизмот и во спречувањето на дебелината.

Што е собирање на билки да пијат

GoSlim – оваа колекција се состои од 7 главни компоненти и може да имаат дополнителни билки додаде за

15 GoSlim чај  мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

да се збогати супа со витамини и минерали

за чистење на телото, отстранување на токсичните материи, да се ослободиме од токсини и зајакнување на имунолошкиот систем, во корист на целото тело .

7 основни корисни билки НА GoSlim

 1. Chamomile- содржи калиум, калциум, магнезиум, јод, детоксифицира, чисти токсини, нормализира метаболизмот. Таа е составена од етерично масло (chamazulene), активирање на лековити својства.
 2. Липа (цвеќе) -. Има благ диуретик, чистење на цревата, содржи витамин на младоста и го зајакнува имунолошкиот систем
 3. Глуварчето е најдобар начин за заживување на телото, активирање на метаболизмот, ја подобрува состојбата на кожата.
 4. Peppermint- го намалува апетитот, има тоник и седативни својства.
 5. Анасон (овошје) – главен снабдувач на макро и микронутриенти, го активира процеси во насока на формирање на масти слоеви
 6. Senna- лаксативно дејство, цревата чистење
 7. Sambucus nigra (цвеќе) – промовира варењето, зголемување на метаболизмот, дава свежина и вкус пијалок

.

Во прилог на основните компоненти, СОБИРАЊЕ да ги содржи следните билки за да се засити со витамини

 • колкот Розата е добар антиоксиданс, кои содржат голема количина на витамин Ц, кој го зајакнува имунолошкиот систем.
 • Рибизла (лист) -. Исполнува тело со биолошки активни компоненти
 • Јагоди -. Инхибира воспалителни процеси
 • Невен -. Содржи многу биоактивни компоненти, ја потиснува патогена микрофлора
 • Elecampane -. Лечи, антибактериски и антивирусно средство
 • Коприва (лист) -. Подобрува регенерација на клетките, го активира метаболизмот на јаглени хидрати во телото
 • Meadowsweet -. Општа тоник, го стимулира имунолошкиот систем

  li>

 • Бреза лист – на крв прочистува и антисептички
 • .

 • Душица -. Богат со аскорбинска киселина и флавоноиди, нормализира работата на гастроинтестиналниот тракт
 • еукалиптус – содржи корисни етерични масла, витамини и минерали
 • Глог – нормализира крвниот притисок и функцијата на срцето, го олеснува нервната напнатост
>>>>  Artrofast - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

.

ЕФЕКТИВНОСТА НА GoSlim ЗА губење на тежината

И дали придобивките од користење на билни инфузија? Запомнете дека GoSlim не е магија пилула за слабеење. Се користи како дополнителна алатка на целиот комплекс на мерки за да се ослободиме од вишокот тежина. Неговиот ефект Ќе се чувствувате ако ги следат здрав начин на живот.

Не заборавајте:

 • А балансирана исхрана
 • Чекори

  18 12 GoSlim чај  мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

  во свеж воздух

 • Аеробни фитнес вежба

Употребата на GoSlim ќе помогне за чистење на телото, да се пополни исчезнати витамини во недостаток на нив во храна во исхраната, нормализира метаболизмот (метаболички процеси).

КОРИСТЕЊЕ НА ЛЕКУВАЊЕ НА ИНФУЗИЈА нијанси на ГОТВЕЊЕ

Постојат неколку начини на подготовка на чај од GoSlim.

1 начин е жешко

 • На GoSlim – 2 лажици
 • зовриена вода – 0,5 литри

Тревата е исполнет со топла вода и се чуваат во вода бања за 15 минути. Исклучете го горилникот и се остава да стои 30 минути. После тоа, филтерот за чај и пијат 3 пати на ден 1 чаша (200 мл) за 1 месец. Можете да јадете 20 минути пред јадење или еден час по оброкот. Хард граници, кога треба да се пијат GoSlim бр.

па се држиме до Генералното правило кое вели дека не се пие чај додека јадат.

Метод 2 – ладно

 • GoSlim – 1 лажица
 • собна температура вода – 0,5 литри

Тоа е препорачливо да се користи филтрира, зовриена вода, се остава да отстои за 2-3 дена.

Пополнете колекцијата со вода и оставете да кисна за 15 до 24 часа. Тегла со чај само покритие, не многу се затнувањето.

Овој метод дава можност да се зачува повеќе хранливи материи кои се уништени кога ќе се загреат.

>>>>  KETO PRO Diet - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

контраиндикација

Не се препорачува употреба на GoSlim луѓе со болести како што се:

 • Кардиоваскуларните болести
 • хипотензија
 • Алергиски реакции на компонентите на собирање
 • свој начин на размислување

Со претпазливост или само по консултација со лекар монашки лушпа може да се конзумира во текот на бременоста и доењето.

Монашкиот пијат чај со здравствени придобивки. Таа е богата со хранливи материи, е богата со витамин состав и ќе биде добар компонента во целокупниот комплекс на активности кои придонесуваат за губење на тежината

статија поврзана:. Јогурт со трици за губење на тежината – како да се користи, рецепти, употреба

претходниот член,GoPotent чај – мислења, цена, коментари, официјалниот сајт
Следната статијаReumatin чај – мислења, цена, коментари, официјалниот сајт
Pavlina Yanovna
Блогты өзі туралы жазғандай, салауатты өмір салты мен анасы туралы жас диетолог жас блог жүргізеді. Оның қызықты блогы мен кеңістігін құруға деген құштарлығы мен шығармашылық көзқарасы әсер етуі мүмкін. Дене мен жанға үлкен әсер етеді.Кәсіби және практик көзқарасы бойынша ол оқырмандарына ұсынатын түрлі шолулардың түрлерін жан-жақты және жеңіл сипаттайды. Салауатты өмір салтын ұстанатын және бейімділігі бар, оны әлемде өзін бақытты адам етіп көрсететін, өзінің ісінде өзін толықтай орындайтын шынайы энтузиаст. Ол өз денелері мен әл-ауқатына қамқорлық жасағысы келетін адамдардан тұратын сенімді оқырмандар тобын жинай алды - ақыр соңында, адам психосоматикалық бірлік және ол қызмет ететін барлық салалар болуы керек. реттелген. Ол мұны жақсы біледі және олардың білімдері басқаларға өте қол жетімді түрде бөліскісі келеді. Ең бастысы, өмір сүру тәсілі оны қуантып, мәселелерді өз қолына алып, өзі үшін жақсы нәрсе жасай алады.