EMS Шест Пак - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт
EMS Шест Пак - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Еден од најновите пронајдоци на 2017 година во областа на електрична myostimulation – EMS шест пакет, вежби за стомачни мускули, бутовите и рацете. Ова е релативно ефтин симулатор, кој е дизајниран да се стимулира мускулите без физички вежби и патувања во спортски клуб. Но, тоа е достоен за тоа?

Зошто потребата за шест пакет EMS симулатор

EMS шест пакет стимулира мускулите преку електричната струја, е начин за намалување на сила. Електрични импулси направи мускулите работат во пасивна состојба, без стрес и дополнителна опрема. Овој метод е наменета за тонирање проблематични области во домот.

1 27 EMS Шест Пак  мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

Препорачува што да прават и какви резултати се

ветени од страна на производителот

метод на работа е многу едноставен, ливчиња од EMS мускулна стимулатор во прилог на проблемот област, на пример, на стомакот. Безжичниот уред е започната од страна на едно копче и производство на електрични импулси кои поминуваат преку кожата до мускулите. Таквите стимулација, на некој начин, замена притисна за стомачни мускули.

Производителот на симулатор препорачува дека имате посебна стимулација зони за 20-25 минути .

EMS обука е најдобро да се прави секој друг ден, па мускулите имаат време да се опорави.

Во текот на неделата ќе дојде вети зајакнување на мускулите (тонус), и по 1-1,5 месеци од стимулација за да се постигнат саканите резултати.

Малку историја на пронајдокот EMS & nbsp; шест пакет

Во 50-60-тите години во областа на спортската медицина, Советскиот Сојуз подготви методологија, врз основа на употребата на електрична myostimulation мускул во обука спортисти. Целта е да се зголеми силата преку мускулна стимулација струја. Подоцна, во 70-тите години, оваа техника дојде во западните земји, каде што имаше уште една студија на механизми на дејство на електрична myostimulation за мускулите човек. Подоцна EMS пронајден неговата употреба во центри за рехабилитација, каде приковани за кревет пациенти стимулира атрофирани мускули и да се одржува нивната виталност и тежина. Во деведесеттите години на оваа техника не беше на рехабилитација на масите на здравите луѓе, а стана предмет на приходите на компаниите кои произведуваат опрема за вежбање за мускулна стимулација без напуштање на куќата.

>>>>  Black Latte за губење на тежината - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

За и против EMS шест пакет

h2>

Всушност, светло е EMS шест пакет не значи дека вистински ефект и бенефит за стомачните мускули и фитнес во целина.

Еве ги резултатите дека ветувањата на производителот:

 • зајакнување на мускулите;
 • мускулен раст;
 • согорувањето на мастите;
 • корекција на проблемот области и наоѓање на вистинската рамнотежа на соодноси;
 • целулитот намалување.

Следно, погледнеме во она што реалноста и она што е маркетинг.

Историјата на појавата на симулатори од овој тип јасно е дека електричната стимулација помага за одржување на тонусот на мускулите, или победа атрофија предизвикани од неподвижни начин на живот на пациентот. Истражувањата потврдија позитивните ефекти на електрична стимулација на мускулите, зголемување на нивната

20 18 EMS Шест Пак  мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

сила, одржување на тежината, спречување на понатамошно оштетување на влакната.

Но, ниту еден од експериментот покажа дека нема ефект на согорување на масти, па оттука, намалување на целулитот, но едноставно не се идентификуваат и да влијае на раст на мускулите. Затоа, поголемиот дел од квалитетите дизајнирана за да привлече повеќе клиенти меѓу мажите и жените. Од ова следува:

 • за – тон, да се зајакне и да се зголеми мускулната сила;
 • против -. Ветување да согорувате масти и зголемување на мускулната маса

Контраиндикации за употреба на мускулите стимулатор EMS шест пакет

Фактот дека симулаторот работи во мирна состојба, без оптоварување, не значи дека неговата употреба нема контраиндикации. Симулаторот е забранета во:

 • болести и воспалителни процеси на абдоминалните органи шуплина;
 • срцеви заболувања, вклучувајќи го и присуство на пејсмејкери;
 • за време на бременоста;
 • за фрактури и ‘рбетниот нарушувања.

Како и употреба на симулаторот е забрането во вирусни, рак, кожни болести и ментални нарушувања.

>>>>  GoSlim чај - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

Како да се користи EMS шест пакет за медиумите?

Пред користи симулаторот треба да се очисти вашата кожа проблематични области, сува од влага, па дури и да ги отстраните несаканите влакна за да се обезбеди дека тренер е добро закотвени на кожата. Во оригиналниот сет EMS шест пакет обезбеди специјален гел кој се применува на ливчиња на симулатор и обезбедува добра спроводливост.

Во симулатор постојат 15 начини кои се лесно да ги собереш на чувствата, во зависност од саканиот ефект. За да почнете со стимулација, вие само треба да притиснете едно копче за вклучување / исклучување и изберете интензитет. По 15 или 25 минути на вежбање, потребите на машината за да се исклучи. Тоа треба да се мијат под млаз вода, се мијат остатоци и оставете да се исуши. И кожата треба да се чистат и да се третираат со антисептик.

Дури и производители на препорачуваме да се комбинираат EMS обука со вежбање , додавајќи стомачни, склекови, па дури и повеќе пресврти на печатот. Во секој случај, без предлог динамиката за да се постигне видлив ефект. Myostimulation можат да се надополнуваат тежина обука, обука за натпревари, за да се избегне прекумерна замор на мускулите на

15 2 EMS Шест Пак  мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

постојана оптоварување. Така, EMS може да се потроши за неколку дена одмор, како што релаксација и истовар.

Заклучок EMS

На форуми, па дури и лажат сајтови може да се најдат многу позитивни повратни информации, вклучувајќи фитнес тренери, смета влијанието на EMS за растот на маса, масти загуба, итн Тоа е сите платени осврти, напишани специјално за рекламирање на некој производ и зголемување . продажбата

>>>>  Proflex 100 за зглобовите - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

не искусни спортист не се потврди како еден магичен спектар на дејство на мускулите стимулатор, знаејќи дека телото им помага на зголемување на отчукувањата на срцето – отчукувањата на срцето и времетраењето на оптоварување, не дваесет минути.

Можеме да кажеме дека на стимулација погодна за необучени луѓе кои треба да се опорави по некоја болест или периодот на хоспитализација (вклучувајќи контраиндикации) . Но, да се зборува за целосна замена физички вежби (доброволно контракција) е невозможно. Мислам долги и тешки за тоа дали да се купи, знаат дека тоа е спорт може да се постигне најдобри резултати.

 • ТАГОВИ
 • EMS
претходниот член,Lordliness – мислења, цена, коментари, официјалниот сајт
Следната статијаArtrofast – мислења, цена, коментари, официјалниот сајт
Pavlina Yanovna
Блогты өзі туралы жазғандай, салауатты өмір салты мен анасы туралы жас диетолог жас блог жүргізеді. Оның қызықты блогы мен кеңістігін құруға деген құштарлығы мен шығармашылық көзқарасы әсер етуі мүмкін. Дене мен жанға үлкен әсер етеді.Кәсіби және практик көзқарасы бойынша ол оқырмандарына ұсынатын түрлі шолулардың түрлерін жан-жақты және жеңіл сипаттайды. Салауатты өмір салтын ұстанатын және бейімділігі бар, оны әлемде өзін бақытты адам етіп көрсететін, өзінің ісінде өзін толықтай орындайтын шынайы энтузиаст. Ол өз денелері мен әл-ауқатына қамқорлық жасағысы келетін адамдардан тұратын сенімді оқырмандар тобын жинай алды - ақыр соңында, адам психосоматикалық бірлік және ол қызмет ететін барлық салалар болуы керек. реттелген. Ол мұны жақсы біледі және олардың білімдері басқаларға өте қол жетімді түрде бөліскісі келеді. Ең бастысы, өмір сүру тәсілі оны қуантып, мәселелерді өз қолына алып, өзі үшін жақсы нәрсе жасай алады.