Таг знаци

размисли / од Биљана Јовановска -

Погледнете како се однесуваат хороскопските знаци додека возат

Како се однесуваат хороскопски знаци додека возат… Овен Припадниците на овој знак се прилично добри и спосбони возачи, но понекогаш знаат да направат и непромислени потези. За нив типично е…

живот / од Биљана Јовановска -

Дали знаете да препознаете срцев удар? Прочитајте…

Новото истражување, објавено во магазинот Строук, открива дека голем дел од луѓето не умеат да препознаат срцев удар кај друга личност, или доколку самите се на прагот за доживување срцев…

астрологија / од Биљана Јовановска -

Дневен хороскоп – Сабота 15.03.2014

Дневен хороскоп – Сабота 15.03.2014 Овен Здравје: Отргнете се од нервозите, одморете се. Психа: Подобрете ги аргументите не го зголемувајте тонот на вашиот глас. Емоционалните разговори оставате ги за со…

астрологија / од Биљана Јовановска -

Како и колку лажат хороскопските знаци?

Овенот лаже неспремно, Водолијата ретко, но спремна е на компромиси. Близнаци – најголемите лажливци во астрологијата, а кога со наивен израз на лицето ќе ви се заколнат во спротивното, имајте…

астрологија / од Биљана Јовановска -

Ова се слабите точки на хороскопските знаци

Сите ние имаме некои слаби точки, но дали сте знаеле дека одредени слабости се поврзани со хороскопските знаци? Погледнете кои хороскопски знаци какви слабости имаат. Овен Припадниците од овој знак…