Таг Скопје

македонија / од Биљана Јовановска -

Ова е Македонката со најубави нозе!

Ангела Ѓоргиева е манекенката која ја доби титула „Најубави нозе“ на Модниот викенд во Скопје. За својот атрибут Ангела од организаторот на изборот, брендот за депилација Veet, ќе добие фотосесија…

вести / од Биљана Јовановска -

Каменувале автобус на ЈСП во Арачиново

Засега непознати лица извршиле каменување на автобус на ЈСП, при што било оштетено левото стакло на автобусот. Каменувањето било извршено на улица 1, во скопското село Арачиново, случајот вчера го…

вести / од Биљана Јовановска -

Оставеното бебе во центарот на Скопје било злоставувано?!

Лекарите од Детската клиника во Скопје за Канал 5 информираат дека постои сомнеж дека детето било злоставувано. Тоа утрово било оставено на автомобил паркиран на паркингот зад Министерството за финансии…

македонија / од Биљана Јовановска -

Скопје забранува сушење алишта и зимница на балкон

Жителите на Скопје чиј балкони гледаат кон улицата или плоштадот, на жиците и на оградата на терасите нема да смеат да простираат облека, завеси, постелнини и теписи, како што предвидува…

вести / од Биљана Јовановска -

Четириесет навивачи нападнале малолетници во автобус во Скопје

Група од 40 членови на навивачката група „Комити” околу 17 часот во автобус кој сообраќал на линијата број два без повод и причина нападнале неколку малолетни лица и го оштетиле…

вести / од Биљана Јовановска -

Сообраќајка во Скопје, неколку лица сериозно повредени

Пред половина час се случи сообраќајна несреќа во Скопје близу Мавровка, помеѓу Пасат и Голф, а полицијата го затвори сообраќајот на ова место. Во сообраќајката имало неколку повредени кои се…