Таг Нов

интернет / од Биљана Јовановска -

Инстаграм со нов апдејт, погледнете како изгледа

Инстаграм, глобалниот тренд кој секојдневно го размрдува светот, социјалната мрежа која е хит во последно време. Се повеќе се зборува за Инстаграм, а веруваме и дека така ќе остане понатаму….

денешно / од Биљана Јовановска -

Пукаки, преубаво езеро кое крие неверојатни тајни

Глечерското Пукаки езеро, се простира на површина од 169 квадратни километри е најголемото од трите пралелни езера кои се наоѓаат во близина на планината Кук на југот на Нов Зеланд,…

интернет / од Биљана Јовановска -

Твитер тестира потполно нов дизајн, дали ви се допаѓа?

Твитер тестира потполно нов дизајн кој потсетува на Фејсбук и Гугл +. Еден од новинарите на сајтот Машабле примети голем апдејт на својот Твитер профил поврзан со главната слика која…