Таг девојка

живот / од Биљана Јовановска -

ТАКВА БЕШЕ ТАА ПРИЈАТЕЛЕ,ЗА СИТЕ ТУКА…ЗА НЕА НИКОЈ….

Автор: Девојката од челик. Таква беше таа пријателе, за сите тука…за неа никој… Таа беше идол на невремето.Бегаше од секоја можна среќа…слушајќи ги сите предизвици на животот…Среќата и беше пред…

инфо / од Биљана Јовановска -

После веста за оваа девојка, нема да помислите на алкохол!

На деветнаесетгодишната Алиса Ломел од Минесота минатата година и се ампутирани двете стапала и сите прсти откако во пијана состоја заспала надвор на температура под нулата. Нејзината телесна температура паднала…

балкан / од Биљана Јовановска -

Подгорица: Решена мистеријата за девојката која молчи

Мистериозната девојка која последниве денови се појавуваше со порака и неподвижно стоеше на централниот градски плоштад во Подгорица, била маркетиншки потег на една политичка партија поради локалните избори во главниот…

живот / од Биљана Јовановска -

Од чечкалица до фитнес инструктор: Ја победи анорексијата а сега е помеѓу најубавите девојки!

Антониа е примена во септември 2012 година во тешка ситуација во болница, а лекарите направиле се за да ја спасат. После краткото заздравување таа решила да си помогне себе си,…