Таг деца

инфо / од Биљана Јовановска -

Полицијата запрела обично комбе, но никогаш нема да поверувате што пренесувале во него!

Кина во последно време е познава по рушењето рекорди, а најновиот ни стигнува од провинцијата Хебеи, каде што локалната полиција запрела патничко комбе, во кое се наоѓале вкупно 66 лица….

дом и семејство / од Биљана Јовановска -

Еве како да направите вашето дете да ве почитува и да биде учтиво кон другите!

Децата постојано ги проверуваат вашите граници, безобразни се и ги прекршуваат правилата и ве доведуваат на прагот на нервен слом! Погледнете како добро да го воспитате своето дете и да…

слајд / од Биљана Јовановска -

Деца – Маринци

Судејќи по управникот на ова место за тренинирање, овие деца од тајванското место Таичунг растат во здрав дух и тренинзи кои комбинираат марински вежби. Исто така тие тренираат и гимнастика…

живот / од Биљана Јовановска -

Тажна приказна: Чоколадото го прават деца кои во својот живот немаат пробано

Сите ние обожаваме чоколадо. Меѓутоа, дали знаете дека децата кој го берат какаото никогаш во животот немале прилика да отидат во продавница и да го купат финалниот производ? Какво чоколадо…