Таг астрологија

размисли / од Биљана Јовановска -

Погледнете како се однесуваат хороскопските знаци додека возат

Како се однесуваат хороскопски знаци додека возат… Овен Припадниците на овој знак се прилично добри и спосбони возачи, но понекогаш знаат да направат и непромислени потези. За нив типично е…

астрологија / од Биљана Јовановска -

Што бара секој хороскопски знак во љубовта?

Љубовен хороскоп… Овен Овенот сака љубовник, партнери кои се отворени и директни, а не сакаат да чекаат. Нетрпеливоста и недостатокот на спонтаност може во потполност да има ја уништи врската….

астрологија / од Биљана Јовановска -

Дневен хороскоп – Сабота 15.03.2014

Дневен хороскоп – Сабота 15.03.2014 Овен Здравје: Отргнете се од нервозите, одморете се. Психа: Подобрете ги аргументите не го зголемувајте тонот на вашиот глас. Емоционалните разговори оставате ги за со…

астрологија / од Биљана Јовановска -

Како и колку лажат хороскопските знаци?

Овенот лаже неспремно, Водолијата ретко, но спремна е на компромиси. Близнаци – најголемите лажливци во астрологијата, а кога со наивен израз на лицето ќе ви се заколнат во спротивното, имајте…