Категорија животни

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

Коњ со години бил врзан – Кога ветеринарот го извлекол крвавиот ланец од главата…

Во шумите на романскиот брег на Црното Море, животни со денови скитале пред да бидат откриени. Поради несебичноста на голем број активисти за спасување на животни, овој коњ бил спасен….

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

РАСПАРАЛЕ ЗМИЈА УВЕРЕНИ ДЕКА ИМ ИЗЕЛА ТЕЛЕ, А ПОТОА СЛЕДЕЛ ШОК! (ВИДЕО)

Жителите на едно село во Нигерија пронашле огромна змија и одлучиле да ја убијат, бидејќи поради нејзиниот голем стомак претпоставиле дека им го изела телето. Меѓутоа, кога ја распарале, откриле…

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

ЗАБЕЛЕЖАЛЕ КУЧЕ ВО ДЛАБОК БУНАР – СРЦЕТО ИМ СЕ СКРШИЛО ОД ГЛЕТКАТА

Кога служба за спасување на животни била повикана да дојде до длабок бунар, никој не бил подготвен за она што таму ги чекало: куче едвај се одржувало на вода за…

вести / од Биљана Јовановска -

Се роди „МАЧКАТА СО ЧОВЕЧКО ЛИЦЕ“ – ПОЛИЦИЈАТА ГО ИСТРАЖУВА СЛУЧАЈОТ

Фотографија од необична мачка со човечко лице го преплави интернетот, а откако на социјалните мрежи била објавена илијадници пати, морала да реагира и малезиската полиција. Околу мачката се создала цела…

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

СЛОН СО ЛАВОВСКО СРЦЕ: БИЛ САМ ПРОТИВ 14 ЛАВИЦИ, НО СМИСЛИЛ ПАМЕТНА ОДБРАНА!

СЛОН СО ЛАВОВСКО СРЦЕ: Бил сам против 14 лавици, но смислил паметна одбрана! Во следното видео прикажан е слон нападнат од 14 лавици.  Погледнете како се спасил…

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

Мистериозно 15 метри долго суштество се појавило на плажа (ВИДЕО)

Остатоци од мистериозно суштество испливале на површина на една индонезиска плажа. Огромниот труп од 15-тина метри должина го открил 39-годишен локален жител. Откако слушнале за тоа, жителите на островот се…

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

Седум години откако спасил лавица, истата ја пронашол во близина на река. Повторната средба ќе остави без текст…

Тешко е да поверувате дека дивите животни можат да се сетат на некој кој им напаравил добро во животот, некој кој ги отхранил и водел грижа за нив или пак…

живот / од Биљана Јовановска -

Волците од ЧЕРНОБИЛ ќе ви влеат страв во коски: Погледнете какви ѕверови создала радијацијата! (ВИДЕО)

Изминаа три децении од нуклеарната катастрофа во Чернобил, а последиците се уште се чувствуваат. Во документарецот кој своевремено е објавен на ХРТ можевте да видите дека многу земји се изложени…

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

Свињи нападнале жена (вознемирувачко видео)

Нападот бил снимен со мобилен телефон. Во видеото се гледа како две свињи нападнале 60 годишна жена. Неколку слуајни минувачи се обидоа да ги избркаат свињите. По нападот жената била однесена…

животни / од Биљана Јовановска -

ФОТО: Фотограф забележал како нешто се движи по браната. Кога го видел ОВА не можел да им поверува на очите…

Наизглед сосема обична брана во Националниот парк Гран Парадисо во Италија крие вистинска тајна која ги заинтригира и експретите. Станува збор за стадо алпски кози кои инаку живеат кај браната…