Категорија дом и семејство

дом и семејство / од Биљана Јовановска -

Овие работи носат несреќа во домот – ослободете се ако ги имате

Доколку јадете од скршени тањири, потсвесно предизвикувате проблеми во својот живот. Според Фенг Шуи најдобро е овие работи да не ги чувате дома, носат несреќа и ја задржуваат лошата енергија….

дом и семејство / од Биљана Јовановска -

Дрвена или пластична даска за кујна? – едната е легло на бактерии

Некои користат дрвена, некои пластична, но ние ви откриваме која даска се препорачува во кујната.Пластичните даски веднаш добиваат гребнатини од ножевите, а тие невозможно е да ги исчистите. Затоа, се…

дом и семејство / од Биљана Јовановска -

Никогаш веќе нема да имате мравки дома – спасот чини 10 денари

Сите знаеме колку здодевни знаат да бидат мравките и колку главоболки можат да ни создадат кога ќе ги видиме во домот. Ви нудиме генијални и евтини трикови како засекогаш да…

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

ЕВЕ ВИ ИДЕЈА КАКО ЕВТИНО ДА ГИ ОБЛОЖИТЕ СКАЛИТЕ! (ВИДЕО)

Брзо и лесно средете ги своите степеници, кога ќе ја завршите работата скалите ќе заблескаат. Обложувањето степеници знае да биде прилично скапо. Некогаш и прескапо. Во зависнот од тоа со…

дом и семејство / од Биљана Јовановска -

Оваа жена има најживописен апартман што некогаш сте виделе

Амина Мучоло го живее својот шарен живот. Барем нејзиниот стан е таков. Со светло виолетови ѕидови, пастелни кабинети, цветови на ѕидот – станот ја одразува Мучоло, таа е со виножито…

дом и семејство / од Биљана Јовановска -

Домаќинки нема веќе пот – со оваа бомба во кујната и тоалетот плочките ќе блескаат

Ова природно средство за чистење ќе ви помогне еднаш засекогаш да се решите од нечистотијата помеѓу плочките во кујната. Најдобро е да се користат природни средства, па затоа ви го…

дом и семејство / од Биљана Јовановска -

Го ставил ова на ќошевите од домот и следното утро сите бубачки биле мртви

Ако некогаш сте виделе лебарки низ дома, знаете дека тие се вистински проблем. Можат да бидат навистина непријатни и тешки за отстранување. Постојат многу производи на пазарот за остранување на…