Категорија астрологија

астрологија / од Биљана Јовановска -

Луѓето родени во овој хороскопски знак секогаш имаат пари

Ако парите се важен фактор за задоволство во животот, тогаш овој знак е дефинитивно роден под среќна ѕвезда! Знаете и сами дека постојат луѓе кои секогаш имаат пари иако изгледа…

астрологија / од Биљана Јовановска -

Зошто Шкорпиите се најмоќните личности во хороскопот

Сите хороскопски знаци имаат свои карактеристики. За Шкорпиите често се вели дека се студени, мистериозни и пресметани личности. Многумина ќе речат и дека тие се многу моќни и силни личности….

астрологија / од Биљана Јовановска -

АКО СТЕ ЕДЕН ОД ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ БЛАЗЕ ВАС: ВО 2018 ЌЕ ЗАРАБОТИТЕ ГОЛЕМИ ПАРИ

Велат дека парата буши каде што бургијата не може. Овие три хороскопски знаци знаат да намирисаат пари на километар… Бик Биковите се материјалисти и сакаат удобност. Тие прво се сакаат…

астрологија / од Биљана Јовановска -

Овој астролог погоди се’: Неговите претскажувања се неверојатни, погледнете што не чека!

Павел Глоба е руски астролог кој своите предвидувања за прв пат ги објавил во почетокот на 80-тите години од минатиот век. Тогаш најавил дека СССР наскоро ќе се распадне и…

астрологија / од Биљана Јовановска -

ЛУЃЕТО ВО ОВОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК СЕ НАЈДОБРИ ЛУЃЕ: ИМААТ ДУША!

Ако упорно бирате погрешни луѓе за љубовни партнери или пријатели, време е да погледнете во ѕвездите. Овните оддржуваат чиста енергија на животот, страствени се и силни. Кога еднаш ќе ги…

астрологија / од Биљана Јовановска -

Месечен хороскоп за Бик: Што велат ѕвездите за Ноември?

Месец Ноември носи многу изненадувања за хороскопските знаци. Кога станува збор за Бикот, наредниот месец треба амбициите малку да ги остави на страна и повеќе да се посвети на здравјето,…

астрологија / од Биљана Јовановска -

ОВИЕ ЧЕТИРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ НАСКОРО ЌЕ СЕ КАПАТ ВО ПАРИ

Следниот месец конечно ќе донесе пари на следните хороскопски знаци:   Овен Конечно работата ќе ги даде посакуваните резултати. Вие го заслужувате тоа! Затоа очекувајте голем бонус или покачување кое…