Категорија живот

живот / од Биљана Јовановска -

Малото чудо: По 16 спонтани абортуси конечно добила бебе, откако лекарите ја откриле причината

Кога Кејлиг Вуд го преживеала нејзиниот 15ти абортус и било кажано дека никогаш нема да стане мајка. И по многу испитувања и повеќе лекарски дијагнози конечно ја откриле причината за…

интервју / од Биљана Јовановска -

Максим Димитриевски: Професионалците во МВР и во АРМ нема да дозволат да ги злоупотребат Груевски и Иванов!

Пратеникот Максим Димитриевски, претседател на Комисијата за одбрана на СДСМ, минатата недела беше во центарот на вниманието на јавноста, откако објави дека група насилници, татко полицаец и неговиот син, го…

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

Реклама ја прикажува болката и силата на мајките кои се грижат за болни деца

За мајките нема потешка глетка од онаа кога детето е болно. Сепак, кога тоа ќе се случи, тие секогаш успеваат да останат присебни, смирени и силни пред своите најмили, дури…

живот / од Биљана Јовановска -

Е ова е пријателство: Маж го туркал својот пријател во количка 800 км низ Шпанија за да му ја исполни желбата

Од некои пријателства можеме многу да научиме, како од она помеѓу Џастин Скисак и Патрик Греј. Двајцата пријатели успеале заедно да ја поминат тешката патека „Пат до Сантјаго“ во Шпанија…

астрологија / од Биљана Јовановска -

Вагата е најубава, жената Бик најдобра, но пред дамата родена во овој знак сите паѓаат, има и зошто!

Алфа женка, амбициозна, дисциплинирана, организирана, трпелива, одговорна, практична, одлучна, бестрашна, фокусирана на целта и среќна само кога ќе стигне до неа- таа е сево ова. Како типична претставничка на групата…

вести / од Биљана Јовановска -

Семејствата на жртвите трогнати од гестот на Боки: Ни остана прашањето – Зошто?

Пишува: Вики Клинчарова Завчера, по повод петгодишнината од убиството на младинците кај Смилковското Езеро, познатиот шоумен и хуманист, Боки Јовановски, на семејствата на жртвите им предаде уметнички слики, портрети со…

живот / од Биљана Јовановска -

Институциите молчат, Јовановски помага: Боки ќе го доплати лекувањето на Наташа!

Наташа Николовска, самохраната мајка која што пред два дена апелираше преку ,,Фокус’’ до хуманите граѓани, да и помогнат да собере 12.000 евра, потребни за нејзиното лекување, не треба повеќе да…

дневна разонода / од Биљана Јовановска -

Шампион: Никола од Кочани на моторот во движење ја запроси Мартина

Најјакото македонско запросување до сега! Видеото е снимено на врвот Пониква, додека Мартина мислела дека снимаат трикови со мотор. Автор на видеото е студиото специјализирано за снимање свадбени веселби Фото…

интервју / од Биљана Јовановска -

Зоран Ванев – од фолк пејач до доктор во Швајцарија: Во мојата клиника не примам богаташи кои нечесно спечалиле!

Своевремено еден од доста популарните фолк пејачи кај нас, но и во соседството, штипјанецот Зоран Ванев, веќе неколку години наназад е еден од најбараните доктори за природна медицина во Швајцарија….