Категорија дневна разонода

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

НАПРАВИ САМ: Погледнете го видеото на битолчанецот Дејан со над 1.000.000 прегледи на Youtube

Битолчанецот, Дејан Киревски за кого имаме пишувано повеќе пати, на својот јутјуб канал има преку 100 видеа и сите имаат илјадници и стотици прегледи. Во продолжение погледнете го она кое…

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

(Видео)СО ОРАЛЕН СЕКС ДО ЗЛАТО НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ: Погледнете го „златниот“ танц на Канаѓаните во Пјонгчанг

Златниот пар од Пјонгчанг, Канаѓаните Тес Вирту и Скот Мур, освоија прво место во уметничко лизгање и екипно злато со уверливи 118.10 бодови. Тес Вирту и Скот Мур канадскиот пар…

дневна разонода / од Биљана Јовановска -

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ЦРТЕЖОТ: Ако успеете да го најдете кучето на сликава, вие сте исклучително ПАМЕТНА личност!

Цртежот од стар чичко, со густа брада и бркови, се шири по социјалните мрежи веќе доста долго време, бидејќи мал е бројот на луѓе што можат да откријат каде тука…

дневна разонода / од Биљана Јовановска -

САМО ЗА ГЕНИЈАЛЦИ: Кој е најголемиот број што може да се добие со поместување на само 2 чкорчиња?

Математичка задача само за вистински генијалци. Дали го знаете вистинскиот одговор? Што мислите? Кој е најголемиот износ што може да се одбие со поместување на само 2 чкорчиња? Чкорчињата можете…

дневна разонода / од Биљана Јовановска -

Тато изел 8 колачиња а мама 3 помалку од него: Одговорот на ова детенце од Босна го насмеа Балканот (фото)

Дете ос Босна Херцеговина со својата домашна задача, го насмеа Балканот. Задачата гласела „Тато изел осум колачиња, а мама три помалку од тоа. Колку колачи изеле заедно мама и тато?“…

дневна разонода / од Биљана Јовановска -

Досега невидено во „Сè или нешто“: Елена шокираше по само две отворени кутии

Македонската јавност досега имаше можност да види многу случки во квизот „Се или мешто“ кој се емитува на Сител телевизија, но вечерашната емисија сама по себе е посебна. Имено, натпреварувачката…