Категорија видео/аудио

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

Погледнете како експлозија на плинска боца во воздух крена дел од куќа

Следното видео го снимила надзорна камера, а прикажува обична улица на која ништо не се случува. Меѓутоа, неколку моменти потоа се слуша силна експлозија и дел од една куќа одлетува…

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

Безгрижно се капеле, а потоа ги посетило чудовиште од длабочините… (ВИДЕО)

Во Калифорнија на плажата Лагуна многу капачи безгрижно уживале во морето и сонцето. Но, потоа од длабочините се појавило ова морско чудовиште. На плажата залутал кит на само неколку метри…

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

Овој лав 13 години бил заклучен во кафез. Погледнете ја неговата реакција кога го пуштиле на слобода (ВИДЕО)

Овој величенствен лав 13 години поминал заклучен во кафез и бил приселен на „работа“ во циркуз. Тогаш конечно дошло време да ја вкуси слободата. Ова видео е снимено 2006. година,…

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

Кој кретен пушта турбо фолк во ГТЦ? – ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО

Урбаниот ГТЦ  е препознатлив по тоа то млади музичари, симпатични, културни и талентирани музицираат по цел ден и ги расположуваат минувачите. Попладнево преку разглас ечеше турбо фолк во Градскиот трговски…

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

Детонирале атомска бомба под вода – Погледнете ја снимката која ја замрзнува крвта во вените!

Кога атомска бомба ќе експлодира над земја, таа произведува голем облак чад кој е видлив од десетици километри. Но, кога нуклеарно оружје ќе детонирате под вода, експлозијата формира огромен кратер…

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

Кристијан поминал половина свет за да ја изненади својата девојка, а нејзината рекација е дефиниција за љубов

Понекогаш и најмалото изненадување е доволно девојката да се почувствува сакана, а кристијан отишол чекор подалеку и ја поминал скоро половина планета за лично да и честита оденден на својата…

вести / од Биљана Јовановска -

ВМРО-ДПМНЕ ГИ ОБЈАВИ ПРВИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ: Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ ги објави првите сигурни кандидати за градоначалници!

Марјан Бајрактаров орален хирург за Струмица, за Петровец Борче Митревски, Славчо Чадиев за Велес, Тони Затковски за Кривогаштани и Зоран Ѓорѓиевски за Куманово се кандидатите за градоначаници со кои ВМРО-ДПМНЕ…

вести / од Биљана Јовановска -

(Видео)КОГА ЦВЕТАНКА ЛАСКОВА ТИ Е СОВЕТНИК ЗА КУЛТУРА: Сељачизам и ренесанса го зафати ГТЦ кој се претвара во центар на кичерајот!

Кога Цветанка Ласкова, чиј најголем успех во животот и се два настапи на фестивали во дуо, и носењето на Касандра и Ранду на стадионот во Скопје и на Широк Сокак…