Категорија македонија

вести / од Биљана Јовановска -

ЌЕ ИМ СЕ РАЗДЕНИ ЛИ КОНЕЧНО НА КОЉА МРАК И ОКНО?

„Комисијата за издавачка дејност и литература за шарениот револуционер  Никола  Гелевски, главен и одговорен уредник на интернет порталот „Окно“, за порталот одобрила 350.000 денари и, за истиот Никола Гелевски, главен…

вести / од Биљана Јовановска -

ФОТО: Инцидент во Кавадарци, изби тепачка на Куп-финалето!

За време на финалниот меч од Купот на Македонија меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Работнички изби инцидент на трибините, каде беа сместени навивачите на најтрофејниот кошаркарски клуб, популарните „Сити Парк Бојс“. Поради засега непознати…

вести / од Биљана Јовановска -

Ја запозна во автобус и 35 години и е верен! Бајага сите песни и ги посвети на сопругата која изгледа вака(фото)

Бајага ретко можете да го видите во јавноста, а појавувањето во друштво на својата сопруга е уште поголема реткост. Затоа пак сите беа воодушевени од нивното присуство на премиерата на…

вести / од Биљана Јовановска -

Видео: Среде настап на ЗОИ и се скина фустанот, но цел свет зборува за тоа што таа го направила

Јужнокорејската лизгачка Јура Мин била голема надеж на домаќините на Зимските олимписки игри кои се одржуваат оваа година во Пјонгчанг. Но, нејзиниот сон бил уништен во воведните секунди и тоа…

вести / од Биљана Јовановска -

Внатрешна контрола ќе го испитува случајот на тепачка во која беа инволвирани полициски „алфи“

Внатрешната контрола на Министерството за внатрешни работи ќе го истражува синоќешниот случај во Бутел во кој се вмешани двајца припадници на специјалната единица Алфи. Во известувањето од полицијата се вели…

вести / од Биљана Јовановска -

Драма во Битола: Девојка ги тепала братот и таткото – и полицајците завршиле претепани во болница

Вчера во 22:20 часот во Битола, тројца полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола, преземале службени дејствија по пријава од 59-годишниот Т.Т. дека неговата ќерка, 33-годишната М.Т. го вознемирувала….

вести / од Биљана Јовановска -

ИСТАКНАТИ ЧЛЕНОВИ НА ВМРО ДПМНЕ СЕ ЗАКАНУВААТ НА НОВИНАРИ СО ПРЕТЕПУВАЊЕ, КИДНАПИРАЊЕ, УБИСТВА!

Овој со лентата на главата, со цигарата во рака, Ласте Миневски е главен ВМРО-вец од Кратово, погледнете како се заканува на новинар, оваа закана денеска е упатена до Саше Политико: