Категорија вести

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

Водици во Вевчани пропратени со рафално пукање од пиштоли – ЕВЕ КОЈ ПУКАШЕ

Водици е еден од најголемите христијански празници или дента кога Св. Јован Крстител го крстил Исус Христос во реката Јордан. И додека поповите го најавуваат празникот со мир и благосостојба,…

вести / од Биљана Јовановска -

Странски служби: „Шутка не ти бега Никола“ ечеше во снежниот парк! ВИДЕО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во четвртокот вечерта заминал од Граскиот парк откако млади луѓе кога го здолгледале почнале да извикуваат по него, напиша на Фејбук Луми Бекири. -Поранешниот премиер и сегашен…

свет / од Биљана Јовановска -

ДО ПОДНЕБЈЕТО Е: Словенката Мелани Трамп ги засени сите – сите очи на светот фокусирани на фустанот „Ралф Лорен“ и дијамантските обетки!

Првата дама на САД, Мелани Трамп носеше елегантен светло син комплет од “Ралф Лорен” за церемонијата на инаугурацијата на својот сопруг Доналд Трамп, информира “Франс прес. Нежниот фустан од кашмир…

вести / од Биљана Јовановска -

ПОРАДИ ОВА СОРОС И ЕСТАБЛИШМЕНТОТ НЕ ГО САКААТ ТРАМП: Отсега САД нема да се наметнува на другите нации, ќе бараме сојузници но не насилно!

Во неговиот прв говор како Претседател на САД, Доналд Трамп изјави дека ќе ја возобнови земјата, и ќе го определи курсот по кој ќе се движи целиот свет. САД повторно…

вести / од Биљана Јовановска -

(Во живо)ВАШИНГТОН ИЗГЛЕДА НА УКРАИНСКИОТ МАЈДАН: Војската излезе на улица, преку 90 уапсени, шок бомби и солзавец!

Специјална полиција формираше кордон за да ги блокира демонстрантите на Сорос, кои добија плати од по 3.500 долари за еден ден, да протестираат на улиците во Вашингтон. Се фрлаат шок…

вести / од Биљана Јовановска -

ГРУЕВСКИ МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ТРАМП: Преку омилената социјална мрежа на Трамп, Груевски му честиташе на новиот Американски претседател!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски преку Твитер му честиташе на новиот американски претседател Доналд Трамп.   – Честитки претседателе Трамп. Нова енергија за стратешкото партнерство и пријателство помеѓу Република Македонија…

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

ПИСКОТНИЦИ, ТРЕСКАЊЕ ОД ЗЕМЈА, ПЕНА НИЗ УСТА: И во Америка имаат Љуми Бекири кој доживеа нервен слом!

Денеска е навистина тежок ден за оние кои не го поддржуваат новиот американски претседател Доналд Трамп. Дека протестите кои сега се одржуваат во САД, поттикнати од соросови организации е нешто…

видео/аудио / од Биљана Јовановска -

(Видео+Фото)ПРЕКУ 100 СОРОСОИДИ УАПСЕНИ, ВАШИНГТОН ВАНДАЛИЗИРАН: Инагурациската парада во тек, соросоидите во затвор!

Соросоидите во САД организираа масовни насилни протести со цел да се фрли дамка врз инагурацијата на претседателот Доналд Трамп, кршејќи излози, вандализирајќи автомобили и обиди да се предизвикаат судири со…

колумнизам / од Биљана Јовановска -

КОЛУМНА НА МИРКА ВЕЛИНОВСКА: Чекајќи го Трамп и Груевски!

За неделнава колумна ми се поклопија симболично некако Водици и устоличувањето на 45. американски претседател, Доналд Трамп. Велам симболично во смисла на масовно скокање во грч студена вода за божји…

вести / од Биљана Јовановска -

ВИДЕО Никола Груевски со семејството се релаксираше на снег во Градскиот парк

Екипата на ТВ21 го сретна Груевски со семејството во Градскиот парк. – Нема многу денови во годината што се вакви како овој, убави со снег и со можност човек да прошета во…