Категорија вести

вести / од Биљана Јовановска -

Ја поминала првата брачна ноќ во Сараево – ова е првиот сопруг на Цеца, еве како се разделиле

Една провокатовна фотографија кружи на Интернет со уште попровокативни наслови, дека ова е мажот со кој Цеца била во брак пред Аркан. Порталот Аура од Босна ексклузивно открива детали за…

свет / од Биљана Јовановска -

(ФОТО) Жешко ви е? – Кога ќе видите што овој човек најде во своето возило, ќе се чувствувате и среќници

Македонија повторно е погодена од топлотен бран, а судејќи според фотките на социјалните мрежи, слична ситуација е насекаде во светот. Корисникот на Твитер, под името @shiohitoshi, дигна прашина на социјалните…

вести / од Биљана Јовановска -

(ВИДЕО) Интервју со Димовски: Ќе барам отштета од СЈО, остро ќе се спротивставиме на одложување на локалните избори

ВМРО-ДПМНЕ остро ќе се спротивстави на ново поместување на локалните избори, ако некој има намера да ги одложи уште еднаш треба да каже во јавноста. Нема начин повеќе на граѓаните…

вести / од Биљана Јовановска -

Од Бејта до Рангелова: ЕВЕ какви привилегии носи дипломатскиот пасош

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, повеќе од две години не е функционер. Тој сега е „само“ бизнисмен, прв братучед на екс премиерот Никола Груевски и…

вести / од Биљана Јовановска -

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Свечен дочек за Заев на аеродромот во Сараево

Зоран Заев, претседателот на Владата на Република Македонија, пристигна во прва официјална посета на Босна и Херцеговина. На македонскиот премиер на аеродромот во Сараево му беше организиран свечен дочек со…

вести / од Биљана Јовановска -

Мунир Пепиќ, обвинет дека посредувал за личните карти од Пустец останува без пасош

Мунир Пепиќ, обвинет дека посредувал за личните карти од Пустец, Коста Митровски, Леко Ристовски, Станко Коруновски, Далибор Алешковиќ и Катерина Веловска остануваат без пасоши и мора во определен ден да…

вести / од Биљана Јовановска -

Одредени клиники за 127 илјади евра ќе набавуваат пижами, ќебиња, душеци, кломпи

Универзитетските клиники Завод и Ургентен центар-Скопје ќе набавуваат пижами, постелнина, ќебиња, душеци, кломпи, покажува огласот објавен на Бирото за јавни набавки. Според огласот на БЈБ, проценета вредност без ДДВ е…

вести / од Биљана Јовановска -

Дојран утре на референдум против рудниците за да се спаси езерото од загадување

Дојранчани утре ќе се изјаснуваат дали се за или против рудници во нивната општина, оти се плашат дека Казандол но и потенцијалниот Башибоз на Беласица се закана за екоземјоделството, туризмот…

вести / од Биљана Јовановска -

Заев: Доколку Договорот со Бугарија е штетен, Парламентот има обврска да не гласа

– Договорот со Бугарија отвора сериозни перспективи за Македонија. Во самиот договор Македонија има големи придобивки. Договорот ќе биде склучен и конечен кога ќе го ратификува Парламентот. Сè претходно е…

вести / од Биљана Јовановска -

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО сака да намести за криминал стотина луѓе од ДПМНЕ

„СЈО делува како продолжена рака на СДС која води политичка хајка против ВМРО-ДПМНE. Настапувањето на СЈО исклучиво е политички и во координација со СДС. Главна цел е да конструира и…