Категорија инфо

инфо / од Биљана Јовановска -

Ова е дело на природата, но како всушност настанало и за што служело?

Во 1987 година, тим нуркачи сосема случајно дошле до неверојатно откритие во Јапонија. Всушност, тие пронашле таен подводен град, кој го нарекле Џонагуни, а имал пирамиди, скали, ѕидови и амфитеатри….

инфо / од Биљана Јовановска -

Нема да ви се верува што произведуваат овие доктори во Велика Британија!

Болница во Велика Британија одгледува носеви и крвни канали – правејќи делови од телото по мерка, користејќи матични клетки. Неколку пациенти веќе добиле органи направени по мерки, дишни патишта, крвни…

животни / од Биљана Јовановска -

Погледнете зошто Големиот Град е најопасното место во Македонија!

Како што пренесуваат странските портали “Гладна змија, избрала погрешна вечера”. Ова е една од причините зошто островот Голем Град во Македонија е едно од најопасните места во Македонија. Истражувачи кои…

инфо / од Биљана Јовановска -

Народни верувања: Зошто има снег на Велигден? Што навистина значи тоа?

Македонија е под снег во Април и има големи шанси да го дочекаме Исусовото воскреснување под снежна прекривка. Што велат постарите, што значи тоа? Една од жителките на селото Ракита,…

инфо / од Биљана Јовановска -

Разрешена мистеријата за механизмот во Русија, стар 400 милиони години! Еве што е!

Минатата година руски научници објавија дека пронашле нешто навистина чудно. Најпрво се заклучило дека е механизам со вселенско потекло. Да, имале и добра причина за тоа. Овој предмет навистина потсетува…

инфо / од Биљана Јовановска -

Откачено: Првиот апарат кој продава марихуана! (ФОТО)

Марихуаната во Колорадо после легализирањето стана навистина популарна. За сега е поставен еден автомат кој го продава ова растение, но наскоро се планира поставување уште на неколку. За користење на…

инфо / од Биљана Јовановска -

После веста за оваа девојка, нема да помислите на алкохол!

На деветнаесетгодишната Алиса Ломел од Минесота минатата година и се ампутирани двете стапала и сите прсти откако во пијана состоја заспала надвор на температура под нулата. Нејзината телесна температура паднала…