Категорија џетсет

џетсет / од Биљана Јовановска -

ПРВИ ФОТОГРАФИИ: Венчавка како од бајките: Каролина Гочева блесна во венчаница

Долго очекувана свадба на македонската естрада конечно започна Каролина Гочева денес се мажи за својот избраник Михаил Корубин. Ексклузивно првите фотографии од свадбата на Каролина Гочева и Михаил Корубин ги…

џетсет / од Биљана Јовановска -

Ужасно убиство на манекенката: Јана е пронајдена искасапена покрај своето бебе, со одрана кожа и без уво

Манекенката Јана Касијан (30) е пронајдена мртва во куќа во Западен Холивуд кога момчето, богат канадски наследник на недвижности и милионер Блејк Либел (35) ја искасапил. Деловите од нејзиното тело…

џетсет / од Биљана Јовановска -

Тажна вест: Почина пејачот што ги испеа најголемите македонски евергрини

Пред неколку дена почина познатиот пејач Зоран Милосављевиќ. Почина во Скопје, во 79-та година од животот. Цел работен век Зоран  работеше како камерман во Македонската телевизија, а подоцна  беше и…

џетсет / од Биљана Јовановска -

Вистински хорор: Манекенката Јана пронајдена мртва покрај своето бебе целосно искасапена

Манекенката Јана Касијан, на 30-годишна возраст е пронајдена мртва во домот во Холивуд, каде нејзиното момче, богатиот наследник на недвижнини и милионер, 35-годишниот Блејк Либел ја искасапил. Деловите од нејзиното…

џетсет / од Биљана Јовановска -

Ова е венчаницата која Каролина Гочева ја избрала за својата свадба

Нашата најпопуларна поп-пејачка конечно денеска ќе го изговори судбоносното „да“ на својот избраник Михаил Корубин. Во венчаница купена од  Италија, поп-пејачкта Каролина Гочева денеска се  мажи пејачката. И покрај претпоставките…

живот / од Биљана Јовановска -

Свадбата започна: Каролина ќе се мажи во венчаница од свекрвата?

Топ тема на македонската естрада денеска е свадбата на Каролина Гочева. Поп-пејачкта утре ќе се мажи за своето момче , уметникот Михаил Корубин. Дека поп-ѕвездата наголемо се спрема за свадба,…

џетсет / од Биљана Јовановска -

ШОК на естрадата: Оваа пејачка направи пластична операција и сега е иста Цеца!

Светлана Цеца Ражнатовиќ е една од највлијателните личности на естрадата, па така доби и своја двојничка. Цеца на една пејачка и препорача доктор за пластична операција на носот, но не…