Категорија џетсет

џетсет / од Биљана Јовановска -

ФЕЈСБУК ГИ ИЗДАДЕ: Лила во врска со братот на Столе Стоилов, еве како изгледа нејзиниот сакан?!

Веќе подолго време кружат гласини дека Лила Филиповска е во врска со братот на ракометарот Столе Стоилов, Стефан. Лила и Стефан во неколку пригоди досега прикачуваа истовремено фотографии направени на…

џетсет / од Биљана Јовановска -

Старлетата тешко повредена, Сораја заврши на шиење

Српската старлета Сораја Вучелиќ побегна од студената Србија во топлиот Тајланд, но таму не и одеше се според плановите. Таа пред неколку дена заврши на шиење зошто паднала од даската…

џетсет / од Биљана Јовановска -

Водителката остана гола: Гостинот во еден потег и го соблече фустанот среде емисија!

За гледаност, продуцентите на ова шпанско забавно ТВ шоу се ќе направат! Водителката требаше да ги послужи гостите со „чудотворниот“ напиток! И додека згодната, сексапилна, заводлива Марија тргна со шишенцето…

џетсет / од Биљана Јовановска -

Фитнес моделот го шокираше светот со фотографијата која ја објави

Фитнес-блогерката Ана Викторија им се придружи на ретките инстаграм-ѕвезди кои имаат храброст да ја покажат реалната слика зад своите совршени фотографии. Ана објави две фотографии кои се направени неколку секунди…

џетсет / од Биљана Јовановска -

Поранешната девојка на синот на Аркан приведена во Париз

Водителката и поранешна девојка на Вељко Ражнатовиќ, Ксенија Бујишиќ, приведена е во Париз. Ксенија била приведена на разговор во Франција, а детален извештај дала и на следбениците на Инстаграм. -Париз…

џетсет / од Биљана Јовановска -

Снаата на Цеца заврши во затвор, приведена девојката на Вељко

Водителката и поранешна девојка на Вељко Ражнатовиќ, Ксенија Бујишиќ е приведена во Париз. Ксенија е приведена на разгворо во Франција, по што им даде „детален извештај“ на следбениците на Инстаграм….

џетсет / од Биљана Јовановска -

Водителот Амиџиќ се огласи за разводот со убавата Македонка – еве што кажа

Познатиот водител Огњан Амиџиќ, кој е во брак со убавата Македонка Даниела Димитровска, остана како попарен во својата емисија, при гостувањето на парапсихологот кој го нарекуваат Балкански Нострадамус, Мевлудин Дуванчиќ….

џетсет / од Биљана Јовановска -

Срце и застанало: Синот на пејачката бил клинички мртов, еве која позната личност му го спасила животот

Неда Топчагиќ до небо и е благодарна на Марија Шерифовиќ бидејќи и го спасила животот на нејзиниот син Мирослав (30). Единецот на пејачката во 2010 година останал жив после тешките…

џетсет / од Биљана Јовановска -

Познатата водителка доживеала хорор на снимање: Среде емисија ја бркале со пушка

Водителката на емисијата ДНК Наташа Аксентијевиќ многу пати досега се нашла во разни незгодни ситуации. „Имаше моменти кога со пушка ме бркаа, а тоа беше една зима кога одевме во…

џетсет / од Биљана Јовановска -

Лепа Брена објави нејзина фотографија од пред 34 години, никој не ја препозна

На почетокот на својата кариера Лепа Брена изгледаше многу поразлично од сега, па затоа не e  ни чудо што нејзинитe фотографии од 1983 и 1985 привлекоа големо внмание. Брена прво…