Автор Биљана Јовановска

Биљана Јовановска

Автор на think24.mk. Дипломиран педагог на педагошки факултет „Св. Климент Охридски“.

вести / од Биљана Јовановска -

НАСТРАДАА И ГАЛИИТЕ: Шилегов дал налог да се дислоцираат бродовите во Вардар

Градоначалникот на Град Скопје, дал налог бродовите во коритото на реката Вардар, кои се користат како угостителски објекти, да бидат дислоцирани. -Бродовите го попречуваат нормалниот тек на водите и доколку…

вести / од Биљана Јовановска -

ИВОР МИЦКОВСКИ УДРИ ПО ЗАЕВ: Да не се праиме наудрени и недоквакани

Во последниот период оние кои своевремено му даваа најголема поддршка на Зоран Заев, сега излегуваат со остри критики за работата на премиерот и власта предводена од него. Ивор Мицковски вели…

вести / од Биљана Јовановска -

ТРАЈКО ВЕЉАНОВСКИ СО ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ПРАТЕНИЦИТЕ: Ако ние како пратеници не почитуваме законски норми, Деловник и Устав, со кој легитимитет ги носиме законите и очекуваме граѓаните да ги спроведуваат и почитуваат

Интегрално го објавуваме Отвореното писмо на поранешниот собраниски спикер, Трајко Вељаноски, до пратениците: ОТВОРЕНО ПИСМО Како актуелен пратеник во Собранието на Република Македонија и долгогодишен претседател на законодавниот дом не…

џетсет / од Биљана Јовановска -

Со нејзе бил во брак пред пејачката – поранешната жена на Боба фотографирана Брена

Лепа Брена и поранешната спруга на Боба Живојиновиќ, Зорица Нкакиќ одлично се сложуваат, а тоа неколку пати го покажале со заеднички фотографии од семејните собиранки. Зорица од бракот со Боба…

вести / од Биљана Јовановска -

Детали за силниот земјотрес кој ја стресе Македонија

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во во 23 часот и 37 минути во југоисточна Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во…

вести / од Биљана Јовановска -

Флака: „Албанци, доjдете и купете куќи во Битола“, порачува наставникот Јусуфи

Албанци, дојдете и купете куќи во Битола, да му го вратиме сјајот на градот што некогаш го имал, е пораката на наставникот од Битола, Изет Јусуфи на денот албанската азбука,…

вести / од Биљана Јовановска -

До крајот на Декември на сметка ќе добиете минимум по 9000 денари

Регресот за годишен одмор или К-15 и оваа година ќе им следува на вработените во приватните компании од македонското стопанство. Фирмите коишто не го исплатиле во претходните 10 месеци ќе…

вести / од Биљана Јовановска -

Проверете си го пасошот: Казна од 500 евра и забрана за излез

Иако стапи во сила во 2007 година, дури од пред три години Министерството за внатрешни почна да дели прекршочни пријави за несменето презиме во патна исправа. Моминското презиме на невестите…

вести / од Биљана Јовановска -

Млад возач од Кочани покоси тројца пешаци, една тинејџерка (17) тешко повредена

Вчера во 17,05 часот во Кочани на ул.„Теодосија Паунов“ се случила сообраќајна незгода во која М.С. (24) од с.Оризари, управувајќи патничко возило „Форд Фокус“ со кочански регистерски таблици удрил во…

вести / од Биљана Јовановска -

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО ВЛАДАТА НА ЗАЕВ : НЕМОЖЕ ЏУКЕЛИ, БИТАНГИ И КРИМИНАЛЦИ КАКО SИНГО И СТОЈМЕНОВ ДА БИДАТ ГАЗДИ НА ТЕЛЕВИЗИИ СО НАЦИОНАЛНИ КОНЦЕСИИ

Ако националната телевизија е благо кое што треба да се цени, не може такви битанги како Ѕинго и Стојменов да бидат газди на национални телевизии и понатаму. Канал 5 и…