Автор Биљана Јовановска

Биљана Јовановска

Автор на think24.mk. Дипломиран педагог на педагошки факултет „Св. Климент Охридски“.

вести / од Биљана Јовановска -

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Свечен дочек за Заев на аеродромот во Сараево

Зоран Заев, претседателот на Владата на Република Македонија, пристигна во прва официјална посета на Босна и Херцеговина. На македонскиот премиер на аеродромот во Сараево му беше организиран свечен дочек со…

вести / од Биљана Јовановска -

Мунир Пепиќ, обвинет дека посредувал за личните карти од Пустец останува без пасош

Мунир Пепиќ, обвинет дека посредувал за личните карти од Пустец, Коста Митровски, Леко Ристовски, Станко Коруновски, Далибор Алешковиќ и Катерина Веловска остануваат без пасоши и мора во определен ден да…

вести / од Биљана Јовановска -

Одредени клиники за 127 илјади евра ќе набавуваат пижами, ќебиња, душеци, кломпи

Универзитетските клиники Завод и Ургентен центар-Скопје ќе набавуваат пижами, постелнина, ќебиња, душеци, кломпи, покажува огласот објавен на Бирото за јавни набавки. Според огласот на БЈБ, проценета вредност без ДДВ е…

вести / од Биљана Јовановска -

Дојран утре на референдум против рудниците за да се спаси езерото од загадување

Дојранчани утре ќе се изјаснуваат дали се за или против рудници во нивната општина, оти се плашат дека Казандол но и потенцијалниот Башибоз на Беласица се закана за екоземјоделството, туризмот…

вести / од Биљана Јовановска -

Заев: Доколку Договорот со Бугарија е штетен, Парламентот има обврска да не гласа

– Договорот со Бугарија отвора сериозни перспективи за Македонија. Во самиот договор Македонија има големи придобивки. Договорот ќе биде склучен и конечен кога ќе го ратификува Парламентот. Сè претходно е…

вести / од Биљана Јовановска -

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО сака да намести за криминал стотина луѓе од ДПМНЕ

„СЈО делува како продолжена рака на СДС која води политичка хајка против ВМРО-ДПМНE. Настапувањето на СЈО исклучиво е политички и во координација со СДС. Главна цел е да конструира и…

вести / од Биљана Јовановска -

Се менува законот за возачка во МАКЕДОНИЈА – нема да може веќе да се полага на 16 години

Промена на возраста за стекнување право за полагање на возачка дозвола за моторно возило од 16 на 17 години е една од главните новини што се наоѓа во новиот предлог…

вести / од Биљана Јовановска -

Газди се степале на плажата Немо во Охрид

Полицијата денес ги објави сите детали околу вчерашната масовна тепачка на плажата „Немо“ во Охрид, во која беа приведени седумина. Според полицискиот билтен, се започнало околу 10.30 часот кога започнала…

вести / од Биљана Јовановска -

Поранешниот кошаркар Пеце Наумоски се заканува и бара јавно извинување од „Фокус“ и повлекување на текстот за сведоштвата на неговата сопруга, во спротивно се заканува со тужба

Поранешниот кошаркар Петар Наумоски, кој во моментот е претседател на Македонската кошаркарска федерација вчера во писмен допис побара од „Фокус“ да се повлече текстот – „Сања Обрадовиќ, сопруга на кошаркарот Наумовски:Ме…