Автор Биљана Јовановска

Биљана Јовановска

Автор на think24.mk. Дипломиран педагог на педагошки факултет „Св. Климент Охридски“.

свет / од Биљана Јовановска -

Изјавата на американската амбасадорка ја шокираше светската јавност: Северна Кореја ќе биде уништена!

Амбасадорката на Соединетите Американски Држави во Обединетите нации, Ники Хејли практично најави воен напад на САД на Северна Кореја и уништување на оваа држава. Амбасадорката Ники Хејли изјави дека Советот…

вести / од Биљана Јовановска -

Се тресе источна Европа: Погледнете како изгледаат големите руски воени вежби „Запад 2017“

Минатата седмица започнаа големите руски воени вежби наречени „Запад 2017“ кои што се одржуваат на просторот на Русија и Белорусија. Руските медиуми пренесуваат дека воените вежби веќе се влезени во…

вести / од Биљана Јовановска -

Заев се сретна со еден од првите луѓе на Google Jigsaw: ЕВЕ КАКВА СОРАБОТКА ДОГОВОРИЈА

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со Џерад Коен, еден од првите луѓе на една од најразвиените светски компании Google Jigsaw. На средбата била изразена поддршка за промените што се…

вести / од Биљана Јовановска -

Ристоска: Да се замрзне имотот на ВМРО-ДПМНЕ за кој постои сомнеж дека е нелегално стекнат

Обвинителката Ленче Ристоска денеска во Врховниот суд го образложи барањето на СЈО за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ во рамки на истрагата „Талир“. Ристовска истакна дека решението на кривичниот совет…

вести / од Биљана Јовановска -

Таравари со порака до сопругата за нејзиниот роденден: Нора, ти си мојот најдобар избор!

Министерот за здравство, и кандидат за градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, денес со емотивна порака и го честиташе роденденот на сопругата Нора. На својот Фејсбук профил, тој и се заблагодари…

македонија / од Биљана Јовановска -

Згоден Македонец влегува во „Ѕвездите на Гранд“

Виктор Постолов, атрактивниот кочанчанец кој балканската публика го запозна преку одличната изведба на хитот „Није свеједно“ од Амадеус Бенд во минатогодишната сезона на „Пинковите ѕвезди“ продолжува да гради соло кариера…

вести / од Биљана Јовановска -

(ФОТО) БАРДОВЦИ И ТАРАВАРИ СИ ИМААТ СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ : ЛУДАК ВМРОНСКИ ОД РАДОВИШ ПРОСЛАВУВА СВАДБА НА ПРОТИВПОЖАРНО ВОЗИЛО!!!

Заменик координатор на противпожарната служба во Радовиш, Александар Кулашик е вмронот кој се одлучил да ја прослави својата свршувачка и да отиде по невестата со возило од противпожарната служба.

вести / од Биљана Јовановска -

(ФОТО) Заев се сретна со Доналд Трамп – ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧИ

Премиерот Зоран Заев на својата Фејсбук страница објави фотографија на која се поздравува со американскиот претседател Доналд Трамп за време на Генералното собрание на ОН. -Во Њујорк сум за Генералното…

вести / од Биљана Јовановска -

Бизнис интереси: Синот на Стевчо Јакимовски превезува нафта – ПОГЛЕДНЕТЕ

Текстот е објавен на 17 март, 2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1119 Пишува: Ирена МУЛАЧКА Во последните неколку години, на Општина Карпош со која раководи градоначалникот Стевчо Јакимовски ѝ се…