(Видео) ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ХРВАТСКА: Снежна бура во Хрватска, сообраќајот едвај се одвива!

од Биљана Јовановска 0

sneg-14-640x426-768x511

Во Хрватска има снег, јавуваат хрватските медиуми. Снежната бура која ја зафати државата е причина за затворањето на неколку линии на траекти како и копнениот сообраќај.

Хрватските медиуми известуваат дека снег паѓа во Капела, на Сљеме и Горски Котар.

Во моментов забранет е сообраќајот за камиони со приколки, додека граничниот премин Пасјак е затворен за сообраќај. Поради бура во прекин се неколку линии на траекти.

loading…

Во Црна Гора пак, издадено е предупредување од црвен метеоаларм поради исчекување на силен дожд, ветар и силни грмотевици.

loading…
Кликни на било кој од предлозиве и ќе се тргнат :)
error: Еби се!!!!!