АКО ВЕ ПРЕГАЗИ ФУНКЦИОНЕР НА СДС, ВИЕ ЌЕ БИДЕТЕ ВИНОВНИ: Функционер на СДСМ од Прилеп прегазил жена- МВР молчи!

од Биљана Јовановска 0

prilep-pr-640x388-768x465

Прилеп: шефот на кабинет на градоначалникот на СДСМ во Прилеп удрил човек со возило, пишува на својот ФБ профил пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски.

-Жената озбилно повредена, во болница. Партиски човек ја удрил. Може затоа МВР молчи?! Ја притискаат и жената да молчи, да си гледа “живот”, да не бара истрага, казна или оштета!!!, пишува Милошоски.

Кликни на било кој од предлозиве и ќе се тргнат :)
error: Еби се!!!!!