Салото на стомакот ќе го снема: Направете смеса од 3 состојки, резултат за 3 недели

од Биљана Јовановска 0

1261399profimedia0303037214ls-sil78l78

Тргнете го салото од стомакот кој е една од најкритичните зони со три намирници од кујната кои се многу корисни и здрави.

Ренот има доста витамини и е многу корисен, има калциум, магнезиум, го чисти организмот и подобрува метаболизмот.

Ви требаат само 125 грама рен, 3 лимони и 3 супени лажици мед, а постапката е следна:

Во блендер ставете г оренот, лимонот исчистете го од семки и додајте го со медот. Држете ја смесата добро затворена во фрижидер, а земајте една лажица на ден со оброк.

Три недели јадете по една лажица и салото на стомакот ќе го снема.

Кликни на било кој од предлозиве и ќе се тргнат :)
error: Еби се!!!!!