Победете го дијабетесот и смалете го стресот – ставете го ова во кафето и тоа станува здраво

од Биљана Јовановска 0

122971blackneasy-kafalsgyuijkjcr5tyu

Сите го сакаме мирисот на утринското кафе, а без него не може да ни тргне денот.

Се што треба да направите за кафето да биде и здраво е во него да додадете верувале или не печурки.

Се работи за вид на печурки кои може да се најдат само во продавниците за здрава храна, а советот е дека колку повеќе горчат толку се поздрави. Земете реиши, чага, и кордицепс печурки.

Ви треба половина шолја сварено кафе, овие 3 вида печурки од продавниците за здрава храна, малку бадемово млеко.

Помага за спречување рак, Алцхајмерова болест, регулирање на дијабетесот и контрола на стресот.

Кликни на било кој од предлозиве и ќе се тргнат :)
error: Еби се!!!!!