ЗАЕВ СЕ ОГЛАСИ ЗА СМИЉКОВСКО – Еве што одговори откако го прашаа за “бомбата” за Смиљковско

од Биљана Јовановска 0

zaev23

Вечерва во емисијата 24 Отворено на телеивизја 24, Мариглен Демири од Левица го праша премиерот Зоран Заев дали стои на изјавата дека лицата осудени за случајот Смилковско езеро се невини и дали ќе врши притисок истиот да се реши.

– Судството не трпи притисок од никој и тоа е факт, сега извршната власт која ги има механизмите тоа не го прави. Ова прашање е до правосудството, а не до мене да кажувам како треба да се решава. Јавноста будно ги следи сите процеси и против Заев и против Груевски. И како политичар и како претседател на тогашната опозиција направив доволно преку проектот Вистината за Македонија. Правдата и во овој случај ќе дојде преку соодветни постапки, одговори премиерот Заев во емисијата „Отворено“ на тв 24.

Кликни на било кој од предлозиве и ќе се тргнат :)
error: Еби се!!!!!