Починат е пронајден С.Ј.

од Биљана Јовановска 0

policija23

На 11.09.2017 година во 21,00 часот во ПС Штип било пријавено дека на влезот во с.Шашаварлија-штипско, на земјен пат бил пронајден починат С.Ј. (66) од истото село.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Штип, а од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирано дека над левото око на починатиот има видливи крвави траги (гребнатини). По наредба на Јавен обвинител, телото било предадено на обдукција.

Кликни на било кој од предлозиве и ќе се тргнат :)
error: Еби се!!!!!