НАСА ОБЈАВИ СНИМКИ: Ова е пустошот кој Ирма го остави зад себе!

од Биљана Јовановска 0

ost-se

НАСА објави снимки на кои се гледа пустошот кој зад себе го остави ураганот Ирма.

Во налетот на катастрофалниот ураган загинале најмалку 25 лица, а целосно се уништени многу градби, меѓу кои хотели, вили, куќи…

Поради искорнатите дрва и растенија од силниот ветер, бојата на островите е целосно сменета, од зелена во кафеава. Сменета е и бојата на океанот на посветло сина.

Кликни на било кој од предлозиве и ќе се тргнат :)
error: Еби се!!!!!