Драматична снимка: Авион се урнал среде град (ВИДЕО)

од Биљана Јовановска 0

av-pd-dr

На интернет објавена е снимка од пад на мал авион во американски Плаинвил, во сојузната држава Конектикат.

Само што полетал во понеделникот, малку после пладне, пилотот на авионот Цесна пријавил дека има проблеми. Следело драматично приземјување после удар во дрво.

Помалку неверојатно, пилотот поминал само со лесни повреди.

Кликни на било кој од предлозиве и ќе се тргнат :)
error: Еби се!!!!!