Таравари: Измени во „Мој термин“ од понеделник

од Биљана Јовановска 0

18767440_10212977711258569_8385015438328447554_n

Министерот за здравство Арбен Таравари најави дека уште од следната недела ќе има новитети во системот Мој термин.

Министерот најави и неколку новитети. Како што истакна, новороденчињата ќе бидат заведени во матичната книга на родени уште истиот ден на раѓање, и ќе добијат Извод, како и календар на вакцини со препораки за мајката, најави министерот Таравари, кој додаде дека овој новитет во здравството ќе се спроведе во соработка со МВР, а за што повеќе детали ќе соопштат во текот на следната недела.

Кликни на било кој од предлозиве и ќе се тргнат :)
error: Еби се!!!!!