Идентификувани дел од насилниците во Собранието кои беа со фантомки

од Биљана Јовановска 0

napad-vo-sobranie

Најголемиот дел од насилниците кои го предводеа нападот во Собранието на 27 април, се идентификувани, објави телевизија Телма. Нивниот идентитет го откриле осумината полициски инспектори, дел од тимот на обвинителството за организиран криминал.

Телма јавува и дека Митко Чавков, тогашниот раководител на оперативниот штаб одбил да даде исказ пред работната група во МВР, а се уште не бил повикан на распит во обвинителството.

Кликни на било кој од предлозиве и ќе се тргнат :)
error: Еби се!!!!!