ЕКСКЛУЗИВНО:Не поминаа ниту 100 дена, а министрите на СДСМ се веќе длабоко завлезени во злоупотреба на парите на граѓаните и луксузирање на државна сметка

од Биљана Јовановска 0

viber-image.jpg-1

Тој во еден елитен ресторан во близина на Крива Паланка заедно со неговите пријатели, со службени возила, според неофицијални информации направил огромна сметка, а од МВР денес не успеавме да добиеме информација со оглед на тоа што било неработен ден. За приватна прошетка Спасовски си се развезува со голем број службени возила со кои бил запоседнат целиот паркинг на ресторанот од службените возила со кои се развезува приватно Спасовски.

Од она што го дознаваме луксузот бил ставен на фактура на МВР.

Бидејќи во неколку наврати досега МВР одбива да одговори на нашите прашања во врска со случувањата во Љуботен, јавно го прашуваме Спасовски, колку чинеше денешниот ручек со неговите пријатели платен со народни пари?

Потсетуваме, вчера министерот Алаѓозовски со народни пари се луксузирсше на плажа во Охрид каде што направи сметка од 100 евра за коктели и кафе.

Претходно откривме и дека директорот на СОЗР барал за него да се обезбеди службено возило, исклучиво џип БМВ инаку ќе бркал од работа.

Кликни на било кој од предлозиве и ќе се тргнат :)
error: Еби се!!!!!