Пиев вода од ананас секое утро, цел месец – ни докторите не можат да веруваат што ми се случи

од Биљана Јовановска 0

tegla-ananas

Освен што е вкусен, ананасот е и многу здрав. Поради тоа треба често да се конзумира. Може да се јаде, но и да се пие неговиот сок, а може да се пие и вода со ананас. Само исцедете малку ананас во водата и тоа е тоа.

Како и да е, што повеќе внесувајте го во исхраната поради овие причини:–Богат е со витамини и минерали, односно се бори против воспаленија.

-Поради своите состојки отстранува паразити од вашиот организам.

-Добар е за забите, ќе делува како природен избелувач и остранувач на флеки.

-Ги регулира штитните жлезди.

-Ќе ви го подобри видот, бидејќи содржи витамин А кој е потребен за видот.

-Ги убива ќелиите од ракот и делува превентивно.

Кликни на било кој од предлозиве и ќе се тргнат :)
error: Еби се!!!!!