вести

ПАТРИОТСКИТЕ ЗДРУЖЕНИЈА СО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Знаеме дека спремате нешто, ние сме спремни за вашите болни сценарија!

Знаеме дека спремате нешто, ние сме спремни за вашите болни сценарија. -Знаеме дека спремате нешто, ние сме спремни за вашите болни сценарија, напиша на својот ФБ профил еден од членовите…

од Биљана Јовановска -

Cvetin-Cilimanov-int242-3
колумнизам

ЧИЛИМАНОВ: Македонија не може да си дозволи соросоидна влада

Едноставно, светот веќе не може да поднесе натамошно спроведување на идеите на луѓе како Сорос во економијата, општеството, социјалните теми, културата, дури ни на краток рок, и секое давање власт…

од Биљана Јовановска -

gruevksi-gjorce640-640x395-1
вести

НАЈДОБАР ИЗЛЕЗ Е БРЗИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ЗАЕДНО СО ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: И Заев ќе се ослободи од уцените по новите избори!

Македонија се соочува со период кој што е карактеристичен по тоа што се наоѓа после избори со една голема изборна измама. Ние имаме период во кој што безмалку 60 дена,…

од Биљана Јовановска -

bogdan-ilievski-11-640x327
вести

ЗАБОРАВЕТЕ НА МАНДАТ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ: Сите качени на платформата од Тирана, можат да заборават на мандат за влада!

Граѓаните 58 дена се веќе на улиците низ целата држава во борба за зачувување на суверенитетот и унитарниот карактер на својата татковина. Тие денеска повторно поминаа покрај народната канцеларија на…

од Биљана Јовановска -

gruevski
вести

ГРУЕВСКИ НА СРЕДБА СО АМБАСАДОРИТЕ: Само нови избори ќе не извадат од кризата!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со тројца членови на Извршниот комитет имаше средба со амбасадорите на Германија, Обединетото Кралство, Шведска и Холандија. На средбата се разговарало за актуелната политичка…

од Биљана Јовановска -

живот / од Биљана Јовановска -

Малото чудо: По 16 спонтани абортуси конечно добила бебе, откако лекарите ја откриле причината

Кога Кејлиг Вуд го преживеала нејзиниот 15ти абортус и било кажано дека никогаш нема да стане мајка. И по многу испитувања и повеќе лекарски дијагнози конечно ја откриле причината за…

вести / од Биљана Јовановска -

Шпигел: ЕУ планира забрана за патување и блокада на сметки на македонски политичари

Во ЕУ се разговара за забрана за патување и блокада на сметки на водечките македонски политичари. Германски Шпигел јавува дека Меркел го предупредила Груевски да престане со блокадата, пренесе Дојче…

интервју / од Биљана Јовановска -

Максим Димитриевски: Професионалците во МВР и во АРМ нема да дозволат да ги злоупотребат Груевски и Иванов!

Пратеникот Максим Димитриевски, претседател на Комисијата за одбрана на СДСМ, минатата недела беше во центарот на вниманието на јавноста, откако објави дека група насилници, татко полицаец и неговиот син, го…

духовност / од Биљана Јовановска -

ЧУДО со иконата на Богородица која пристигна во Струмица

Откако пред неколку месеци се случи чудо во свештениот манастир Дохијар на Света Гора, каде што се наоѓа чудотворната икона на Мајката Божја наречена Горгоепикоос (Брзопослушница), кога немо момче од Македонија проговори, сега…

вести / од Биљана Јовановска -

ВАТИКАН НА НОЗЕ: 1500 години стара Библија тврди дека Исус не бил распнат?!

На голема жалост за Ватикан, 1500-2000 години старата Библија којашто беше пронајдена во Турција и која се чува во етнографијата во Музејот во Анкара, открива дел кој се однесува на…

вести / од Биљана Јовановска -

Андонов: Не знам дали сум нов директор на „Јасен“

Еднодневниот министер за внатрешни работи, Оливер Андонов за Фокус ниту потврди, ниту негираше дека е поставен за нов директор на јавното претпријатие „Јасен“. Порталот А1он објави дека Андонов е поставен…